ULAŞIM

Mersin’e ulaşım hava, kara ve tren yoluyla sağlanabilir.
Havayolunu kullanan katılımcılarımız Adana Şakirpaşa Havalimanı’ndan HAVAŞ servislerini kullanarak Havaş Mersin Forum Durağı’na kadar gelebilirler. Mersin Forum Durağı’ndan dolmuş, otobüs veya taksi ile kalacakları yere varmaları yaklaşık 20-40 dakika arası zaman alacaktır.

Havaş Servis Programına şu linkten ulaşılabilir:
http://www.havas.net/tr/Hizmetlerimiz/OtobusHizmetleriVeOtopark/OtobusServisNoktalari/Pages/Adana.aspx

Mersin’e kara yolu ile ulaşacak katılımcılarımız, MEŞOT’tan otobüs ya da taksi ile şehir merkezi ya da kalacakları yere ulaşabilirler.

Demiryolu ile ulaşım sağlayacak katılımcılarımız ise Mersin Tren İstasyonu’ndan dolmuş, otobüs ya da taksi seçeneklerinden birini kullanarak kalacakları yere ulaşabilirler.

Mersin’de belediye otobüslerinde temassız kredi kartları ile ödeme yapılabilmektedir. Ama yolculuk diğer seçeneklere göre daha uzun zaman alacaktır.

Dolmuş, Mersin’de yaygın olarak kullanılan bir ulaşım sistemidir. Otobüse göre daha hızlıdır. Kurultayın düzenleneceği Çiftlikköy Kampüsü’ne şehrin her bölgesinden çeşitli mavi renkli özel Pozcu minibüs hatları ve beyaz renkli Özel Mezitli hatları kullanılarak ulaşım sağlanabilir. Konaklama yerleri ile kampüs arasındaki mesafe yaklaşık 20-30 dakika arasında zaman almaktadır.